Aktuality:

Velmi krásné...až úžasné, naše dva celky v čele prvních lig !

Naše dva celky v čele lig....úžasné!!!! Muži doma porazili Hořice a dorky a dorci vyhráli v Přerově a oba týmy vedou tabulky svých prvních lig. Super!!!! Blahopřejeme:-)

Ženy prohrály venku v Blansku....nevadí..doma o víkendu zabojujem a zase budou body naše!!

A už jsme v KP, kde naše "B" mužstvo, jednoznačně "přejelo" soupeře z Machové a my jen doufáme, že se nastartovalo na vítěznou vlnu!!

Náš "C" tým, jel velmi oslabený do Slavičína, ale přesto, že prohrál, předvedli naši dva dorostenci v jeho týmu velice dobré náhozy, hlavně pak Hrabovský Jirka, který hrál první zápas za dospělé a svého soupeře porazil a získal tak jediný bod pro tým. Blahopřejeme:-)

Příští soutěžní víkend doma začíná už v pátek, kdy naše "C" mužstvo hostí od 17,00 hod. Bylnici; v sobotu pak od 9,30 hod. hostí ženy Jihlavu a muži zajíždějí do Rosic; "B" tým jede do Kroměříže, kde se utká s jejich "B" mužstvem; víkend zakončí dorky a dorci v neděli doma s Luhačovicemi. Moc se těšíme, že náše hráčky a hráče přijdete podpořit. Děkujeme. ˇˇ

Memoriál Pavla Mila - Konečné výsledky


Radegast Open - Konečné výsledky


Živé vysílání

Historie

Kuželky jsou dnes nesporně nejúspěšnějším sportem v našem městě. Hrají se zde již od konce druhé světové války, tenkrát ještě ve staré dvoudráhové asfaltové kuželně. Existuje ještě dokonce i "Ručně psaná kronika", která začíná ale až sezónou 1961 - 1962.

V 70. letech se kuželkáři začali věnovat již i mládeži, což jim přineslo i ovoce - tenkrát dorostenka Alena Šimonovičová (Svozilová) vybojovala několik titulů Mistr ČSR, nějaké medaile byly i z Mistrovství ČSSR, dokonce i bronzová medaile z Mistrovství světa. Taktéž Zdeněk Gartus se může pochlubit medailemi z Mistrovství republik. Oba odchovanci oddílu kuželek VM byli dlouholetými reprezentanty České republiky, Zdeněk stále ještě reprezentuje i v současné době. Taky dnešní mládež se úspěšně zapojuje - Markéta Jandíková už se několikrát zúčastnila reprezentačního soustředění i startu, to samé platí i pro Davida Volka. Vzhledem k tomu, že asfaltová kuželna byla již v 60. - 70. letech zastaralá, několik desetiletí čekali valašskomeziříčtí kuželkáři na výstavbu nové kuželny. Dočkali se až v roce 1995, kdy se v areálu tenisového klubu postavila nová čtyřdráhová kuželna. Konečně měli kuželkáři svůj stánek, kde se mohli vyžívat nejen registrovaní hráči, ale i veřejnost našeho města. Bohužel činnost v této kuželně se datuje pouze 8 let. Vzhledem k tomu, že kuželna se nacházela v areálu tenisu, byla nevyhovující, a tak se město rozhodlo, že v rámci realizace projektu výstavby zimního stadionu začlení do stavby i vybudování nové čtyřdráhové kuželny. Tento projekt se podařilo úspěšně realizovat, a díky našim představitelům města můžeme nyní hrát v moderní, nejmodernější technikou vybavené nové kuželně, která získala ocenění třídy R, což znamená, že zde dosažené výkony mohou být uznávány jako národní rekordy jednotlivých disciplín.

V současné době je v našem oddíle registrováno přes sto členů, mezi které se řadí i amatérští hráči. Hrají se zde nejrůznější kategorie soutěží: muži hrají I. ligu a krajský přebor. Ženy hrají I. ligu, dorostenky I. ligu, dorostenci I. ligu a naši žáci a žačky hrají Pohár mladých nadějí.

Kuželky byly ve Valašském Meziříčí vždy hodně populární a i dnes, přestože nám módní bowling přetáhl část zájemců o tento sport, neboť je poněkud snazší a zábavnější, máme v kuželně stále plno a jsme jednou z nejvyužívanějších kuželen v celé republice. Velké oblibě se těší soutěž, pořádaná naším oddílem, Amatérská liga, která má dnes již třináct družstev. Mezi nejúspěšnější patří Wydláci a Bomber team.

Díky tomu, že jsme malý oddíl v malém městě, vychováme vždy nějakého špičkového hráče, který pak odejde do většího oddílu, kde hraje za lepších podmínek a my můžeme jen bojovat s tím, co zde zůstane. Odchovanci našeho oddílu pomohli získat titul Vsetínu, Zdeněk Gartus hraje za Slavoj Praha a u nás jen trénuje, Alena Svozilová hrála po dobu svých studií 5 let v Brně za Moravskou Slávii, odkud si odvezla 5 medailí za titul Mistr republiky

stará kuželna1 stará kuželna2
Dnes: 31 Týden: 254 Celkem: 86848